30.08.2014
Cafe Siyaset
Öfkeli alacaklı Kahkecizade’yi yaktı
Türkiye'nin en büyük kurabiye üreticisi olan Kahkecizade, öfkeli alacaklısının kundaklaması sonucu yandı. Bolu Dağı Hasan Bey köyündeki fabrika kullanılamaz hale geldi
Haberi Yazdır Email Gönder
03.12.2013 08:36   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 


Düzce’de üretim yapan Kahkecizade isimli kurabiye fabrikası, öfkeli bir alacaklı tarafından kundaklandı. Alevlerin sardığı fabrika, kısa sürede kullanılamaz hale geldi.
 
Türkiye’nin en büyük kurabiye üretim fabrikası olan Kahkecizade, bankalara olan borcu nedeniyle mali kriz içine düşmüş ve geçtiğimiz yaz aylarında iflas erteleme talebinde bulunmuştu. Bolu Dağı Hasan Bey köyü mevkisinde üretim yapan fabrika dün talihsiz bir olay yaşadı.
 
İddiaya göre olay şöyle gelişti. Fabrikaya 3 arkadaşıyla gelen İbrahim Ö., fabrika sahibi Hasan Aydoğan’dan alacaklı olduğunu söyledi. Güvenlik görevlilerinin engellemelerini aşan öfkeli alacaklı, depo bölümüne geçerek kartonları ateşe verdi. Yangın, kısa sürede fabrikanın tamamını sardı. 
 
Güvenlik görevlisi, kundakçıların olay yerinden ayrılmasından sonra yangın itfaiyeye haber verildi ve gelen ekipler yangına müdahale etti.
 
Düzce, Bolu ve Kaynaşlı itfaiye ekiplerinin çabasıyla yangın yaklaşık 2 saatte kontrol altına alındı.
 
Güvenlik görevlisi Mustafa Toprak'ın ifadesinde, şüpheli ve 3 arkadaşının "Patronundan alacağımız var, sen bu işe karışma yoksa canını yakarız" diyerek kendisini tehdit ettiklerini söylediği öğrenildi.
 
İşyerini kundakladığı iddia edilen İbrahim Ö, işyeri yakınlarında jandarma tarafından gözaltına alındı. Olaya karıştığı ileri sürülen 3 kişinin yakalanması için çalışmalar sürüyor. 
 

 
 
 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...