28.03.2015
Cafe Siyaset
Öfkeli alacaklı Kahkecizade’yi yaktı
Türkiye'nin en büyük kurabiye üreticisi olan Kahkecizade, öfkeli alacaklısının kundaklaması sonucu yandı. Bolu Dağı Hasan Bey köyündeki fabrika kullanılamaz hale geldi
Haberi Yazdır Email Gönder
03.12.2013 08:36   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 


Düzce’de üretim yapan Kahkecizade isimli kurabiye fabrikası, öfkeli bir alacaklı tarafından kundaklandı. Alevlerin sardığı fabrika, kısa sürede kullanılamaz hale geldi.
 
Türkiye’nin en büyük kurabiye üretim fabrikası olan Kahkecizade, bankalara olan borcu nedeniyle mali kriz içine düşmüş ve geçtiğimiz yaz aylarında iflas erteleme talebinde bulunmuştu. Bolu Dağı Hasan Bey köyü mevkisinde üretim yapan fabrika dün talihsiz bir olay yaşadı.
 
İddiaya göre olay şöyle gelişti. Fabrikaya 3 arkadaşıyla gelen İbrahim Ö., fabrika sahibi Hasan Aydoğan’dan alacaklı olduğunu söyledi. Güvenlik görevlilerinin engellemelerini aşan öfkeli alacaklı, depo bölümüne geçerek kartonları ateşe verdi. Yangın, kısa sürede fabrikanın tamamını sardı. 
 
Güvenlik görevlisi, kundakçıların olay yerinden ayrılmasından sonra yangın itfaiyeye haber verildi ve gelen ekipler yangına müdahale etti.
 
Düzce, Bolu ve Kaynaşlı itfaiye ekiplerinin çabasıyla yangın yaklaşık 2 saatte kontrol altına alındı.
 
Güvenlik görevlisi Mustafa Toprak'ın ifadesinde, şüpheli ve 3 arkadaşının "Patronundan alacağımız var, sen bu işe karışma yoksa canını yakarız" diyerek kendisini tehdit ettiklerini söylediği öğrenildi.
 
İşyerini kundakladığı iddia edilen İbrahim Ö, işyeri yakınlarında jandarma tarafından gözaltına alındı. Olaya karıştığı ileri sürülen 3 kişinin yakalanması için çalışmalar sürüyor. 
 

 
 
 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
  Bu habere 7 yorum yapılmıştır - Tüm yorumlar için tıklayın...
Hiç Bir mazareti olamaz - 04.12.2013 11:00:03
Etraflıca değerlendirildiğinde, hali hazırda 500 kişinin ekmek yediği bir işetmeyi sırf kendi alacağın için kafana göre yakamazsın. üstelik 120 promil alkollü olarak ortalıkta benzin bidonuyla gezip geliyorum yakmaya deyip yakıyorsan ve serbest bırakılıyorsan o zaman bir gün senin evini de o işçiler gelip yakar. Ayın başı, maaş günü ne olacak şimdi o işçilerin hali. yeri geldiğinde beş vakit namaz kılmayı biliyorsun.
ALİ - 03.12.2013 16:44:30
Bir işverenin zarar görmesinden üzüntü duyan bir işçiye rastlamadım Neden? Çünkü işçinin hakkını tam veren patron yok da ondan. Kaç işçi tanıyorum.Ya tazminatlarını hiç alamadılar, ya da 5_6 bin liralık tazminatın 1000 lirasını avukata verip dava açtılar.Bu fabrikanın yanması milli servete zarar. Fakat adamlar keyif için durduk yerde yakmamışlardır.
kötü habercilik - 03.12.2013 16:24:03
En başta manşete koyduğunuz fotoğraf fabrikanın değil, ikincisi haber bilgisi yanlış, üçüncüsü o attığınız "sen misin borcunu ödemeyen..." ibaresi yakşıksız. orada çalışanların ve maaşlarını alanlar ne olacak işsiz kaldılar hepsi. Borcunu alamayan herkes binaları yaksın. Ne kadar yakışıksız ve omurgasız insanlarısınız ki böyle habercilik yapıyorsunuz. Şimdi hiç alamayacak adam borcunu daha mı iyi oldu.?
gerekyok - 03.12.2013 13:55:25
geçmiş olsun
3544 - 03.12.2013 13:12:17
Adalet sistemimiz düzgün çalışsa ve sık sık af ve yargı paketleri çıkmasa bu olaylar olmaz.
Tüm yorumlar için tıklayın...


 
 
 
Reklamlar